skip to Main Content

DENİZCİLİK

DSC 4958
DSC 4958
DSC 4960
DSC 4988
DSC 4958

Denizlerde

Zararlı kontrolü, gemilerde son derece önemlidir. Kemirgen kökenlilerin  gemilerde neden olabilecekleri zararlar çok geniş kapsamlı sonuçlara neden olabilir. Doğru kontrol, bir geminin sorunsuz geçişini garanti altına almak için son derece önemlidir. Kontrol, hem geminin konaklama yerlerinde hem de taşınan kargo için gereklidir. Biz bu kontrolü, T.C Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünce verilen ”Uluslararası Çalışan Taşıtlarda ve Giriş Noktalarında Uygulanacak İlaçlama İşlemlerine ait Yetki Belgesi” çerçevesinde yapmaktayız.

Konaklama

Güvertede güvenli bir yolculuk ve hijyenik koşulları garanti altına almak için gemi üzerinde haşere kontrolü önemlidir.  EMA turqpest uzmanları kritik noktaları bilir ve örnek vermek gerekirse hamamböceği veya yatak böceklerine karşı hızlı ve etkili bir şekilde hareket edebilir. Tekirdağ merkezli , İstanbul’da ve Antalya’da  şubesi bulunan firmamız Marmara Bölgesi limanlarındaki fumigasyon için 2 saat içinde hareket edip hizmete başlayabilir. Türkiye’nin diğer bölgelerindeki her limanı için EMA turqpest 24 saat içinde hareket edebilir ve hizmete başlayabilir.

Kargo

Zararlı böcekler, tahıl veya diğer tarım ürünlerine ciddi zararlar verebilir. Fosfin gazı ile fümigasyon, bu ürünlerin iyileştirici tedavisi için önerilen ve genel kabul gören bir yöntemdir.EMA turqpest bu fümigasyonu her türlü gemi içinde yapabilir.

Deniz yoluyla giden gemiler genellikle transit fümigasyona ihtiyaç duyar. Bu, yükün sevkiyattan önce yükleme limanında fumigasyona uğradığı anlamına gelir. Transit fümigasyon, uluslararası bir yaklaşım gerektirir, çünkü fumigasyon yapılacak alanda gaz sızdırmaz hale getirilir ve fümigasyonun kendisi malların yüklendiği limanda yapılır. Bununla birlikte, varış limanında havalandırma, kalıntı kontrolü ve gazsız beyan bulunmaktadır.EMA turqpest size Türkiye’deki bütün  limanlarda bu hizmeti sunabilir.

Boş Ambarlar

Gıda maddeleri veya tarım ürünlerini yüklemeden önce, deniz taşımacılığı şirketleri  boş ambarların kontrol ve dezenfeksiyonunu sık sık talep etmektedir. Bu muamele, bu alanların böcek öldürücü ile atomize edilmesinden ibarettir. Bu işlemden sonra sonra EMA turqpest’ten bir sertifika alırsınız. Bu sertifika ile nakliye şirketi ürünlerini zararlılardan uzak bir ortamda yüklediğini kolaylıkla ispatlayabilir.

BİZE ULAŞIN
444 5 125
DETAYLI BİLGİLER
İLETİŞİM
DSC 4325

Mehmet SEYHAN

Gıda Mühendisi
0541 251 50 53

Back To Top