skip to Main Content

SULAK ALAN ISLAHI

DSC 0619
DSC 0619
DSC 0617
215
207
172

Sulak Alanda Saz ve Ot Biçme

Özellikle iç su yollarında, kanallarda ve göllerde yetişen sulak alan bitkilerinin biçilmesinden ve suyun dışına çıkarılmasında özel amaçlı amfibik sulak alan taşıtı Truxorla ülkemize hizmet vermekteyiz.

Sulak alanlarda yetişen bitkilerin düzenli olarak biçilip ortamdan alınmasının, bu alanlarda hızla çoğalıp büyüyen bitkilerin kontrolünde çevreye zarar vermeden uygulanabilen en etkili yöntem olduğu sulak alan yönetimi uzmanlarınca kabul edilmektedir.

Bitkilerin biçilip suyun dışına çıkarılması dipte tortu oluşumunu azaltmakta ve normal su derinliğinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Sulak alanlardaki bitkilerin düzenli olarak biçilip ortamdan kaldırılması su yollarının açık kalarak yenilenmesine ve yaban hayatının korunmasına yardımcı olmaktadır.

Düşük ağırlığa sahip amfibik araçla, su yollarına ekstra vinç ve taşıma masrafı olmaksızın kolayca ulaşılabilmektedir. Harika bir yük dağılımı olan araçlarla hassas alanlarda çevreye zarar vermeden sorunlarınızı çözmede bizlere yardımcı olmaktadır.

Su yollarında ve göllerde aşırı büyümüş bitkilerin biçilip ortamdan kaldırılması, suda çözünmüş oksijen seviyesini %100 arttırmaktadır. Suda yükselen oksijen seviyesi bio çeşitliliğin korunmasında en önemli faktörlerden birisidir.

Sulak Alan Yönetim Hizmetlerimiz

  1. Sulak alanda saz ve ot biçme
  2. Afet Kontrol
  3. Dip Tarama ve Tahliye
  4. Göl ve gölet yenileme
  5. Yosun,saz,ot,çöp toplama ve tahliye
Back To Top